Rum Heffron

Pětiletý rum Heffron Panama

Rum Heffron je zajímavý rum s nádechem historie za jehož vznikem stojí prostějovská Palírna u Zeleného stromu. Ta se výrobě alkoholu věnuje už od roku 1518 a je tak nejstarší palírnou v Evropě. Mezi její další produkty patří například Stará žitná myslivecká nebo Hanácká vodka.

Hold československým legiím

Název rumu Heffron je inspirován příběhem Československých legií v Rusku. Ty bojovaly za 1. světové války na straně Ruska proti rakousko-uherské armádě. Po konci války se legionáři, kteří na Sibiři několik let bojovali, snažili z Ruska vrátit zpátky do vlasti. Ruská armáda ovšem nedodržovala domluvené dohody a legionáři zůstali v Rusku odříznuti. Přidali se tak na stranu ruského cara, začali bojovat proti Rudé armádě a všemi možnými prostředky se snažili ze země evakuovat. Podnikali tak často cesty přes celý svět. Z přístavu Vladivostok se legionáři nejčastěji vydávali přes Tichý oceán do Ameriky. Na východní pobřeží Ameriky se pak dostávali buď vlakem nebo lodí přes Panamský průplav a poté lodí do Evropy. Druhého září 1920 (dva roky po konci války) vyplul z ruského Vladivostoku parník Heffron, který odvezl poslední zbylé legionáře.

Legionáři v Rusku Zdroj: Wikipedia

Rum Heffron

Rum Heffron je blend různých panamských rumů, které zráli 5 let v dubových sudech po bourbonu. Rum se vyrábí v Panamě z cukrové třtiny po dohledem pana Francisca Fernándeze, který má více než 50. leté zkušenosti s výrobou rumů. Při výrobě rumu se používá kontinuální destilace, za použití desítek destilačních kolon. Panamská destilerie je proto obrovská. Rumy jsou po dozrání importovány přímo v sudech do Palirny u Zeleného stromu v Prostějově. Tam jsou před plněním do lahví v určitém poměru smíchány a naředěny na 38 %.

Recenze rumu Heffron

Recenze rumu Heffron

Chuť rumu je nasládlá a spíše připomíná elixír než rum. Rum je podle etikety doslazován a dobarvován. Barva rumu je světle jantarová. Zřetelně je možné rozeznat chuť vanilky a karamelu. Jemné tóny v rumu chybí a jsou zaplněny nasládlou chutí. Vůně je příjemně nasládlá, ale také nevýrazná. Dají se v ní najít tóny vanilky. Největším konkurentem Republiky je vzhledem k ceně a celkovému dojmu rum Republica od firmy Božkov.

Cena rumu Heffron

Cena rumu Heffron se pohybuje okolo 330 Kč za láhev 0.7 litru. Láhev rumu o objemu 0.5 litru se dá pořídit od 240 Kč. Většinou je vzhledem k ceně za litr výhodnější balení 0.7 l.

Aktuální cena Heffron 38% 0,7 l (holá láhev) v českých e-shopech: Kč – Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

PŘEHLED RECENZE
Chuť rumu
Vůně rumu
rum-heffron-recenze-cenaRum Heffron nabízí vzhledem k ceně velmi dobrý poměr cena/výkon a může tak být vstupní branou ke kvalitnějším rumům. Největším konkurentem v této cenové relaci je český rum Republica od firmy Božkov.