Kvalitní rum jako dárek – dárkové balení rumu

Kvalitní rum jako dárek - dárkové balení rumu, Ilustrační foto, Zdroj: Heureka

Kvalitní rum může posloužit jako pěkný dárek, který skoro jistě udělá radost. Na trhu se prodávají různá dárková balení rumu, kde je například rum zabalen v dárkovém tubusu nebo jsou součástí pěkné skleničky na rum. Pokud plánujete pořídit kvalitní rum jako dárek, tak jsme pro vás připravili několik tipů pro výběr rumu a zajímavá dárková balení kvalitního rumu ze serveru Heureka.cz

Kvalitní rum jako dárek

Vybrat ten pravý rum a trefit se do vkusu obdarované osoby může být někdy docela těžké. Každý člověk má totiž jiné preference, co se chuti a vkusu týče. Někdo například preferuje sladší rumy, jiný nedá zase dopustit na sušší rumy nebo dává přednost sladkým rumovým likérům či spiced rumům. Dalším faktorem je také to, jestli se jedná o zkušeného rumaře nebo spíše rumového začátečníka. V případě zkušeného rumaře může být vhodné zvolit méně známé výrobce rumů naproti tomu pro začátečníka jsou vhodné ty nejprodávanější.

V neposlední řadě hraje při výběru rumu samozřejmě také cena. Kvalitní rumy se dají obvykle koupit již za necelých 500 Kč. Více prémiovější rumy jsou samozřejmě dražší. Vyšší cena je zde dána například delší dobou zrání rumu v dubových sudech nebo se jedná o limitované edice.

Dárkové balení rumu – kazety a tubusy

Láhev rumu je obvykle zabalena v dárkovém tubusu z tvrdého papíru nebo v kartonovém obalu. Toto balení je pak oproti holé láhvi trochu dražší, ale hodí se právě více jako dárek.

Dárkové balení v tubusu Diplomatico Reserva Exclusiva 12y
Dárkové balení rumu Plantation 20th anniversary karton
Dárkové balení v tubusu Bumbu Original
Dárkové balení rumu Blue Mauritius Gold v tubusu

Při výběru rumu je vhodné se také inspirovat těmi nejprodávanějšími a nejvíce oblíbenými rumy. Ty mají výhodu v tom, že chutnají velkému množství lidí a je tak velká šance, že vám bude rum chutnat. Mezi nejoblíbenější rumy patří například rumy od výrobců Diplomatico, Don Papa, Plantation, Zacapa, Bumbu, Legendario nebo Bucanero. Pro ženy a milovníky sladšího alkoholu jsou vhodné rumové elixíry (likéry), protože obsahují menší množství alkoholu (přibližně okolo 34 %) a jsou příjemně sladké.

Dárková balení rumu se skleničkami

Dárkové balení rumu obsahuje kromě vlastního rumu také zajímavé designové skleničky související s danou značkou rumu. Zde jsou některá nejoblíbenější dárková balení rumů.

Dárkové balení rumu Božkov Republica Exclusive 8y se skleničkami
Dárkové balení rumu Bumbu XO 18y se skleničkami
Dárkové balení rumu Plantation 20th Anniversary XO se skleničkami
Dárkové balení rumu Ron Zacapa Centenario Solera 23y se skleničkami

Dárková sada rumů

Dárková sada rumů obsahuje více druhů rumů od stejné značky, které jsou zabalené v dárkovém balení. Jednotlivé láhve mají obvykle malý objem a jsou určeny pro degustaci dané produktové řady. Jedná se tak spíše o degustační sady rumů.

Dárkové balení rumu Božkov Republica Exclusive 8y se skleničkami
Dárkové balení rumu Bumbu XO 18y se skleničkami
Dárkové balení rumu Plantation 20th Anniversary XO se skleničkami
Dárkové balení rumu Ron Zacapa Centenario Solera 23y se skleničkami

Pokud stále váháte jaký kvalitní rum je ten pravý jako dárek, tak vám možná pomůže některá z našich recenzí rumů.