Rumový kalendář

rumovy-kalendar-24-days-of-rum-zeleny-ilustracni-foto

Rumový kalendář je zajímavý produkt, který je velice oblíbený také jako dárek. Kalendář totiž obsahuje velký počet rumů(vzorků) k degustaci a nabízí tak za přijatelnou cenu možnost ochutnat rumy z celého světa od renomovaných výrobců až po méně známé značky. Rumy v kalendáři jsou většinou lahvovány v malých lahvičkách (20 ml) a součástí balení často bývají také degustační skleničky. Pokud kalendář obsahuje 24 rumů, tak se tomuto produktu také často říká rumový adventní kalendář.

Jak vypadá rumový kalendář?

Na následujícím videu je pro ilustraci zobrazeno jak takový kalendář vypadá. Konkrétně se jedná o 24 Days of Rum z roku 2021.

Rumové adventní kalendáře

Rumový adventní kalendář je dárková kazeta, která po otevření obsahuje 24 malých okének s čísly, pod kterými se skrývají vzorky rumů. Od 1.prosince do 24. prosince tak mohou dospělí každý den otevřít jedno okénko a ochutnat velmi kvalitní rum. Tyto kalendáře obsahují každý rok jiné vzorky rumů.

Kalendáře pro rok 2023

Rumový kalendář 1423 Aps 2023

Rumové kalendáře 1423 Aps od dánské společnosti 1423 World Class Spirits, která se od roku 2008 zabývá importem a distribucí prémiových destilátů, patří k nejoblíbenějším na trhu. Tato pěkně vypadající kazeta (modrá edice pro rok 2023) obsahuje dvě elegantní skleničky na rum a rumy z celého světa včetně destinací jako Belize, Martinik, Mauricius, Venezuela, Jižní Afrika nebo Francie. Na webu produktu www.24daysofrum.com budou postupně od 1. prosince 2023 po dnech uváděny zajímavé informace a příběhy jednotlivých rumů.

Kazeta obsahuje 26 okének s čísly. V prvních dvou jsou skleničky a další okénka uvnitř již obsahují vzorek rumu včetně názvu a destinace. Před otevřením okénka tak člověk neví jaký rum se tam skrývá (pokud si však nevyhledal na internetu seznam rumů).

Rumový kalendář A.H.Riise 2023

Roku 1838 odcestoval mladý lékárník Albert Heinrich Riise do Západní Indie, kde vyráběl léky a také rum. Rumový kalendář A.H.Riise obsahuje některé oceňované rumy od společností A.H. Riise a Santos Dumont. Kalendář vzhledem připomíná knihu a obsahuje 24 vzorků rumů, které jsou součástí historie společnosti a obsahuje také příběhy a události, které vedly k těmto velmi kvalitním rumům.

Kalendáře z roku 2022

Rumový kalendář 1423 Aps 2022

I přes to, že se jedná o edici z roku 2022 (zelená edice), tak je i v současné době adventní rumový kalendář 1423 Aps velmi oblíbený. Rozdíl oproti edici z roku 2023 je kromě různých vzorků v tom, že informace o rumech jsou na webu www.24daysofrum.com již zobrazeny.

V kazetě se nachází rumy z celého světa jako například z Mexika, Austrálie, Guatemaly nebo Barbadosu. K degustaci jsou k dipozici jak sladké, tak suché rumy z melasy a agricole. Rumy obsahují různě velký podíl alkoholu a také mají různou dobu zrání v sudech. Každý si tak určitě najde nějaké oblíbené rumy.

V tomto kalendáři je možné ochutnat tyto rumy: Patridom XO Cask, Villa Rica 23, Worthy Park Select, Ron San Miguel Solera 1952, Cane Island Single Estate Australia 4YO, Carúpano Reserva 12 Exclusiva, New Grove Bourbon Cask, 1731 Fine & Rare Guatemala Grand Reserva, Ron Cartavio XO, Naga Siam Edition, Cihuatan Cinabrio, Plantation Barbados 5 years, Rhum J.M Terroir Volcanique, Cane Island Trinidad, Toucan Rum No. 4, Ron Coloma 12-Year-Old, Batavia Arrack, Chairman’s Reserve Rum – Legacy, Novo Fogo Chameleon, William Hinton 5 Cask Blend, Whistler Master Solera, Damoiseau Rhum Vieux Agricole VO, J. Gow Spiced Rum, Pusser’s Rum Gunpowder Proof.