Rum Kraken Black Spiced

Rum Kraken Black Spiced recenze

Rum Kraken Black Spiced je kvalitní karibský rum pocházející od společnosti Proximo Spirits. Rum má temnou barvu, stejně jako hlubiny, kde přebývá mýtický Kraken. Při výrobě rumu se používá speciální směs koření která mu propůjčuje charakteristickou chuť.

Recenze rumu Kraken Black Spiced

Rum Kraken Black je vyráběn metodou pot-still na ostrovech Trinidad a Tobag z místní cukrové třtiny. Po vypálení v kotlích zraje ještě dva roky v dubových sudech. Po zestárnutí rumu v sudech je ještě v rumu macerována směs koření. Složení tohoto koření není známo a je považováno za výrobní tajemství. Výsledný rum pak vznikne smícháním těchto melasových rumů.

Lahev

Lahev je na první pohled netradiční, ale stylová. Připomíná repliku viktoriánských lahví. Lahev má nahoře dvě ouška. Ve viktoriánské době ouška na lahvi sloužila pro pověšení rumu na lodi, aby se lahve nerozbily. Na etiketě lahve je vyobrazena obří krakatice (mýtický kraken) a loď, kterou krakatice uchvátila.

Rum Kraken

Vůně a chuť

Barva rumu je tmavě hnědá až černá. Rum voní po karamelu, hřebíčku a lékořici. Chuť je příjemně nasládlá avšak velice kořeněná s převahou vanilky a zázvoru. Viskozita rumu je docela vysoká a rum tak působí hutně.

Degustace rumu Kraken Black

Rum je také vhodný pro výrobu alkoholických koktejlů jako například koktejl Red-Eyed Kraken (složení: Rum Kraken, kávový likér, espreso a kajenský pepř). Další inspiraci a postupy pro výrobu koktejlů z rumu Kraken je možné nalézt zde.

Cena rumu Kraken

Rum Kraken Black je možné koupit v lahvi o objemu 0,7 litru nebo 1 litr. Cena rumu Kraken se tak odvíjí od velikosti lahve. V případě objemu 0,7 je to cca 650 Kč a láhev o objemu 1l stojí přibližně 700 Kč.

Aktuální cena Kraken Black 47% 1,75 l (holá láhev) v českých e-shopech: Kč – Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Další fotografie

PŘEHLED RECENZE
Chuť rumu
Vůně rumu
rum-kraken-black-spicedRum Kraken Black Spiced je povedený karibský rum. Chuť je nasládlá a zajímavě kořeněná macerovanými bylinkami. Vůně je plná s tóny vanilky a hřebíčku. Rum působí celkově hutně.