Rum Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Rum Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863 je oblíbený rum z Barbadosu, za kterým stojí destilérie Albert Michler. V následující recenzi se tak podíváme na tento rum, který je chutí přirovnáván k rumu Diplomatico (recenze rumu Diplomatico Reserva Exclusiva).

Historie a výroba rumu

Historie palírny Albert Michler Distillery sahá až do poloviny 19. století a je spojena s vesnicí Buková u česko-polské hranice v okrese Jeseník. Palírna má tak ve svém rodokmenu rakousko-uherské kořeny, i když v současné době sídlí v britském Bristolu. Firma Albert Michler se těší celosvětové oblíbenosti a kromě rumu vyrábí také likéry, gin a originální český absinth.

Recenze rumu Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Rum se vyrábí z kvalitní cukrové třtiny z ostrova Barbados. Po fermentaci se pálí kolonovou metodou (column still) a zraje několik let v sudech z amerického bílého dubu. Výsledný produkt je pak namíchán master blenderem z různých rumů, které zrály 5 – 12 let. Celkově se tedy jedná o dvanáctiletý rum.

Láhev

Láhev rumu už na první pohled upoutá svou etiketou, která připomíná rytiny z 19. století. Hlavním motivem černobílé etikety je mořská panna, která je obklopena námořnickými symboly, jako například kotva, lana, ryby a moře. Láhev má dále silné spodní dno a je opatřena uzávěrem, na kterém je logo firmy Albert Michler. Celkově je láhev velice povedená. V roce 2019 získala firma ocenění Special Mention v soutěži German Design Award.

Láhev rumu Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Chuť a vůně rumu

Barva rumu je sytě tmavá a připomíná mahagon. Nepůsobí ale tak temně a hutně jako např. u rumu Kraken. Vůně rumu je nasládlá po melase a medu a je v ní lehce cítit kakao. Chuť rumu je také jemná a převládá chuť vanilky a kakaa. Celkově je rum pěkně vyvážený, možná by mohl být o trochu méně sladký.

Degustace rumu Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863

Ocenění rumu

Rum Austrian Empire Navy Reserva získal v roce 2019 zlatou medaili v prestižní mezinárodní soutěži SIP award. Dále pak stříbrnou medaili v roce 2016 na festivalu German Rum Festival Berlin a v roce 2019 ocenění German Design Award Special 2019 Special Mention za design láhve a etikety rumu.

Srovnání s rumem Diplomatico Reserva Exclusiva

Velkým konkurentem, co se týká ceny rumu tak i chuti, je rum Diplomatico Reserva Exclusiva. Oba rumy mají skoro stejnou barvu, jen rum Diplomatico je nepatrně tmavší. Rum Austrian Empire Navy Reserva je naproti tomu o trochu sladší. Chuťově jsou rumy velmi podobné, jen chuť Diplomatica se zdá být hlubší a více harmoničtější.

Rum Austrian Empire Navy Reserva vs  Diplomatico Reserva Exclusiva

Cena rumu Austrian Empire Navy Rum Reserva

Cena rumu Austrian Empire Navy Rum Reserva se pohybuje okolo 700 Kč za láhev o objemu 0,7 litru. V případě dárkového balení v tubě je cena rumu vyšší a to zhruba 800 Kč.

Další podobné rumy

Austrian Empire Navy Rum Solera 18

Rum s obsahem alkoholu 40%, který zrál 18 let v dubových sudech metodou solera v Dominikánské republice. Každá láhev má vlastní sériové číslo.

Austrian Empire Navy Rum Maximus

Blend vybraných rumů z Guatemaly a 40% obsahu alkoholu, které zrály až 21 let v sudech z bílého amerického dubu.

Austrian Empire Navy Rum Anniversary

Rum vyrobený k stoletému výročí rozpadu Rakousko-Uherské monarchie. Výsledný blend výjimečných rumů zrajících až 23 let v různých typech sudů namíchal Paul Caris.

Austrian Empire Navy Rum Cognac

Pečlivě vybraná směs nejkvalitnějších Dominikánských rumů, které zrály až 21 let v dubových sudech metodou Solera. Tento blend zrál také ještě 12-16 měsíců v sudech po koňaku.

Austrian Empire Navy Rum Solera 21 a 25

Solera 21 a Solera 25 jsou rumy, které pomalu zrály 21 a 25 let metodou Solera v Dominikánské republice. Výsledkem je limitovaná edice 890 lahví, kde je každá láhev opatřena jedinečným sériovým číslem.

Fotografie z recenze rumu

PŘEHLED RECENZE
Chuť rumu
Vůně rumu
rum-austrian-empire-navy-rum-reserva-1863-recenze-cenaRum Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863 je oblíbený rum z ostrova Barbados, který jistě potěší každého příznivce kvalitních rumů. Vůně rumu je jemně nasládlá a je v ní cítit vanilka a kakao. Chuť rumu je také velice jemná a převládá chuť vanilky. Celkově je vůně i chuť rumu harmonicky vyvážená. Největším konkurentem tohoto rumu by mohl být vzhledem k ceně a chuti rum Diplomatico Reserva Exclusiva.